13 Kasım 2018 In Cilt Hastalıkları By admin

Kepek Nasıl Geçer?

Bir saç derisi problemi olan kepek hem kadın hem de erkeklerde görülmektedir. Birbirinden farklı nedenler ile ortaya çıkabilen bu sorun gerekli tedavilerin ardından ortadan kalkabilir. Peki ya insanları rahatsız eden bu kepek sorunu nedir?

Kepek nedir?

Kepek bir cilt problemidir. Her cinsiyette ve her yaşta görülebilir. Kepek kurumuş ve dökülmüş saç derisinden meydana gelir. Saç deriniz de herhangi bir problem olduğunda kuruyan saç derisi büyük parçalar halinde koparak dökülmeye başlar. Kopan bu saç derileri saçınız da görülmeye hatta omzunuza kadar dökülmeye başladığında ciddi bir kepek sorunu ile karşı karşıya olduğunu söylenebilir.

Saç derinizdeki ölmüş olan hücrelerin dökülmesine ifadeden bir sorun olduğu için kepek soruna saç deriniz sağlığını kaybettiğin de daha fazla görülür.

Kepek çeşitleri nelerdir?

Kuru kepek ve yağlı kepek adı verilen iki farklı kepek türü bulunmaktadır. Bu iki kepek türü de saç sağlığıyla alakalıdır ve ortaya çıktığından da farklı sonuçları bulunmaktadır. Kepek çeşitlerinden şu şekilde bahsedebiliriz:

  1. Kuru kepek: Büyük beyaz tozlar halinde ve üzerinize dökülme yapan bir kepek çeşididir. Bu kepek kuru olduğu için hafiftir ve yapışkan değildir. Bu özelliğinden dolayı genellikle omuzlarınızda dökülen ve görülen kepek çeşitleri budur. Kuru kepek de herhangi bir enfeksiyon durumu söz konusu değildir ve saç deriniz de kaşıntı oluşturmaz.
  2. Yağlı kepek: Kuru kepek sorununa göre daha tehlikeli olan yağlı kepek sorunu önlem alınmadığında saç dökülmesine neden olmaktadır. Enfeksiyon ve kaşıntı yapan bir problemdir. Bu kaşıntı durumu ile beraber hem köpekler saçlarınızdan dökülme gösterirken hem de saç derinizdeki dökülmeler meydana gelir. Beyaz, yapışkan ve birbirinden farklı boyutlardaki kepek türüdür.

Her iki kepek türü de saç derisi rahatsızlığını ifade ederken her ikisinin de ortadan kalkması için bir tedavi gereklidir. Çünkü kepek sorunu ile yaşamaya devam ettiğinizde bu durum hem görsel olarak sizi ve çevrenizdekilere rahatsız ederken bir yandan da saç dökülmesi gibi problemleri de beraberinde getirecektir. Yani;

  • Kaşıntı
  • Saç kaybı
  • Saç derisi enfeksiyonu gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız saçınızdaki kepekten kurtulmalısınız.

Kepek sorunundan nasıl kurtulabilirsiniz?

Saçınız da yaşadığınız kepek sorunu bir saç derisi problemidir. Yani sağlıksız saç derisinin göstergesi olarak kepek sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kepeği ortadan kaldıran pek çok kozmetik ürün piyasalarda satışta bulunmaktadır. Fakat kepek sorunu tam olarak ortadan kaldırmak istiyorsanız saç derinizi tedavi edilmesi gerekmektedir. Belirli arkalıklarla yaptıracağınız saç bakımı, saç mezoterapisi sizi kepek sorunundan kalıcı olarak kurtaracaktır.

No Comments

Your email address will not be published.

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi