17 Ekim 2018 In Cilt Hastalıkları By admin

Kepekten Kurtulmak Mümkün mü?

Kepek sorunu her yaşta hem kadın hem de erkeklerin başlıca saç problemleri arasındadır. Çok sayıda insan saçlarını kadar temiz tutsalar da bu kepek sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Çünkü kepek sorununa neden olan birbirinden farklı çok sayıda etken vardır ve insanları bu etkenler etkileyerek bu soruna yol açabilir.

Kepek sorunu hem yaptığı kaşıntı hem de görsel olarak insanları rahatsız etmektedir. Saçlarının arasında görülen beyaz taneler kişileri pis ve bakımsız olarak nitelendirilebilir. İşte bu nedenlerden dolayı insanlar kepek sorunu ile mücadele edip bu sorunu ortadan kaldırmak isterler. Bu sorun ortadan kaldırabilmek için öncelikle saçınız da kepeğe neden olan sorunu bulup bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışmalısınız.

Kepek Sorunu Neden Olur?

İnsanlarda meydana gelen kepek sorununun birbirinden farklı sebepleri olabilir. Kepek sorununuza müdahale etmek istiyorsanız öncelikle meydana gelmesine sebep olan nedeni bulup bunu ortadan kaldırmalısınız. Kepek saçtaki en üst deri tabakasına soyulması hallinde saçlarda görülmektedir. Yani kısacası sizlerden kopan ve kuruyan saç derileriniz kepek adını almaktadır.

Bu kuruyan ve dökülen saç derileri saçlarınızdan omuzlarınızda dökülmeye başlaması ve buralarda görülüyorsa artık ciddi derecede bir kepek sorununa sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Kepek sorunlarının belli başlı nedenleri şunlardır:

  1. Beslenme düzeni: Vücudumuzdaki her şeyi etkilediği gibi beslenme düzeni saç derisini de etkilemektedir. Yeterli miktarda besin alınamaması ile saç derisinde bir takım problemler meydana gelir ve bu problemlerden dolayı kepek sorunu görülebilir.
  2. Stres: Vücuttaki pek çok fonksiyonu etkilediği gibi stres saç derisi sağlığını da etkilemektedir. Stres altında kalan saç derisi ve saç kökleri olumsuz yönde etkilenerek kepek ve saç dökülmesi sorunlarını beraberinde getirmektedir.
  3. Şampuanlamak: Saçın yıkanması sırasında yeteri kadar şampuanlamak önem taşımaktadır. Tam olarak şampuanlanmayıp temizlenmeyen saçta kepek sorunu oluşabilir. Çünkü şampuanlama sırasında saç derisinde bulunan ölü derileri ve yağlar temizlenir. Yeteri kadar temizlenemediğinde ise bu ölü deriler kepek olarak saçta sorunlara yol açabilir.
  4. Hava sıcaklığı: Kepek sorunu kış aylarında daha fazla görülmektedir. Çünkü havalar solmaya başladığında saç derisinde koruma olayı daha hızlı gerçekleşir ve kuruyan deri dökülerek köpek yapabilir.
  5. Hastalıklar: Kalp, bağışıklık sistemi, nörolojik ve deri hastalıkları saç derisinde kepeklenme sorunu yapabilir.

Kepek Sorununun Çözümü Nedir?

Kepek sorunu sağlıksız saç derisinin işaretidir. Sağlıklı saç derisine sahip olmak istiyorsanız sizlere kalıcı bir çözüm önerisinde buluna biliriz. Saç mezoterapisi yaptırarak saç derisi ve saç köklerinizi besleyebilir kepek sorunu başta olmak üzere saç derisi ve saç köklerinizle alakalı her türlü sorundan kurtulabilirsiniz. Doktorunuzun muayenesinden sonra gerçekleştirilecek olan saç mezoterapisini birkaç seans yaptırarak sağlıklı saç derisine kavuşabilirsiniz.

No Comments

Your email address will not be published.

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi