Lazer Epilasyon

Orijinal ismi Laser olan bir teknolojinin estetik uygulamalarından birini ifade eder. Açılımı “Light Amlification by Stimulated Emmition of Radiation” şeklindedir. Türkçeye Laser değil Lazer olarak girmiştir. Lazer epilasyon; lazer ışını ile vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi işlemine verilen isimdir. Bütün dünyada uzun zamandır tıbbın hizmetinde olan lazer teknolojisinin vücut kıllarına özel olarak geliştirilmiş bir formu olarak da ifade edilebilir. Lazer epilasyon cihazları bu amaçla ışık enerjisini belli mesafeden manuel olarak kullanılan bir cihaz yardımıyla uygularlar.

Tedavi sırasında bu el cihazı yardımıyla istenilen ayarda tekrarlayan lazer atışları yapılır. Atışların cihaza göre saniyedeki hızı 1-2-3-4 gibi ayarlanabilir. Bu ayar lazer yapılan bölgeye, cihaza ve yapan kişiye göre değişir. Her atış yaklaşık 1.5 cm2 lik bir alanı tarar bu atış sonrası kıl kökü 65 C derecenin üzerinde ısınır ve tahrip olur.
Temel mekanizma lazer ışığının saç kökünde hapsolması ve artan ısı dolayısıyla bu köklerin yanmasıdır. Gerek köklerin yanması gerekse onu besleyen damarların ısıdan zarar görmesi köklerin çıkma ihtimalini azaltmış olur. Bu sayede kıl kökü yeni kıl üretemez hale getirilmiş olur. Bugün lazer epilasyon en nazik ve en uzun süreyle tüyleri yok eden tek yöntemdir. Vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı, kıl rengi hormonal bileşenlere bağlı olarak, kılın kalınlığı ve yoğunluğunu % 70-95 başarıyla ortalama 4-6 seansta azaltabilmektedir.

Yüz bölgesinde seans sayısı kişiye göre değişmektedir. Ortalama en az 5-8 seans gerekli olup, 4-6 hafta da bir uygulanmalıdır. Vücut bölmeleri içinde 4-6 seans gerekli olup, 6-8 hafta da bir uygulama yapılmalıdır. Tedavi ilerledikçe kılların çıkışının gecikmesiyle birlikte seans aralıkları uzamaktadır. Özellikle son yıllarda artan ilgi yeni jenerasyon cihazların geliştirilmesine katkıda bulunmuştur. Gerek azalan seans sayısı, gerek güvenlik, gerekse de etkinlik bu gelişmelerin birer ürünüdür.

Yorum Yaz

Hakkımızda

Dermatoloji alanında tecrübeli hekim kadromuz ile emin ellerdesiniz. 100% e yakın memnuniyet oranı.

Çalışma Saatleri

Pzt - Cts: 09:00 - 18:30Pz: Kapalı

İletişim

Tel: 0 212 280 08 00Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – TürkiyeYol Tarifi Al