6 Kasım 2018 In Cilt Hastalıkları By admin

Yıpranmış Saçlar İçin Öneriler

Saçlar Neden Yıpranır?

Saçlar boyanması, işlem görmesi ve sürekli yıkanması sonucu kırılır, yıpranır. Saç kırılması ve yıpranması çoğu kadının korkulu rüyasıdır. Son derece bakımsız görünür. Saç doğal görünümünden çıkmıştır.

Çoğu kadın saçlarını insanların beğenmesi için boyatır veya perma, afrika örgüsü, Brezilya fönü gibi işlemlere sokar. İstedikleri saçlarının güçlü ve bakımlı görünmesidir fakat çoğu zaman öyle olmaz. Saçlar gördüğü işlem dolayısıyla yıpranır. İşinin ehli kuaförler bu yıpranmayı önlemek ve saçlara kadınların istediği görüntüleri kazandırmak için, yaptığı işlemle beraber saç bakımını da ücretsiz yapar ama kuaförlerin bir kısmı öyle değildir, tek dertleri para kazanmaktır.

Erkeklerin çoğu kadınların saçlarını doğal haliyle daha çok beğenir zaten kadınlar da saçlarını genelde erkekler beğensin diye değil de, kendilerini beğenmek ya da diğer kadınlar tarafından beğenilmek için yaparlar.

Yıpranmış saçlar, kadınların korkulu rüyasıdır.

Yıpranmış Saçlar İçin Öneriler

  1. Saçların düzenli olarak bakımları yaptırılmalıdır. Bu evde veya dışarıda yapılabilir. Bir kadın isterse evdeki malzemeleri ile saç bakım maskeleri hazırlayabilir veya kozmetik mağazasından aldığı bakım kremlerini, bakım maskelerini evde uygulanması gereken prosedüre göre uygulayabilir. Bal, zeytinyağı, badem yağı, avokado yağı, argan yağı ile bakım yapılabilir, hem evden hem de dışarıdan bulunabilecek bu yağlar, saç için son derece sağlıklıdır. Saç bakımları kuaförler tarafından da yapılmaktadır ama evde yapılanlar daha ucuz olacaktır.
  2. Kil maskesi uygulanabilir. Çoğu erkek kuaförünün özellikle erkeklere uyguladığı bu yöntem kadınlar için de olumlu sonuç verecektir. Kadın kuaförleri bu maskesi istek üzerine uygular. Dışarıdan alınıp evde de uygulanabilecek bu maske, saç dökülmesine, uzamasına, saçın gürleşmesine, saçların nemlenmesine, kirden arınmasına ve saç diplerinin beslenmesine katkı sağlar.
  3. Saç düzenli aralıklarla kestirilmelidir. Çoğu kadının korkulu rüyası olan saç kestirme işlemi, genel olarak kuaföre güvenmemekten ötürü ertelenir. Fakat iyi bir kuaför bulunup saçlar düzenli aralıklarla kestirilmelidir. Saçıma kıyamam, kestirmem, diye düşünen hanımların saçlarının daha bakımsız olduğu ve daha geç uzadığı görülmüştür. Saçı kestirmek saçın daha kolay uzamasını, kırıklardan arınmasını ve daha güçlü ve gür görünmesini sağlamaktadır.
  4. Elektronik aletlerden uzak durulmalıdır. Maşa, fön makinesi, düzleştirici ve hatta saç kurutma makinesi bile saça ciddi zararlar verir. Saçı kırar ve hatta küstürebilir. Saçın küsmesi saç uzamasını geciktirmektedir.
  5. Sık sık yıkanmamalıdır. Saçın kendi yağına ihtiyacı vardır, saç yağı saçı besler. Bu nedenle saç 3 günde bir yıkanırsa daha bakımlı görünecek, daha güzel uzayacaktır. Kırıklar onarılacaktır.

No Comments

Your email address will not be published.

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi